Cirkef – klub Harley Davidson

Cirkef – klub miłośników podróży….

Na terenie Polski, nie ma ma osobnego Muzeum, które ukazuje motory Harley-Davidson, ale za to w kilku miastach w naszym kraju można znaleźć, piękne wystawy dotyczące unikatowych Harleyów. Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa znajdującego się w Jaworzynie Śląskiej, obok wystaw dotyczących lokomotyw, otworzyła dla turystów kolekcję Harleyów. Najciekawszym, a zarazem najstarszym motocyklem znajdującym się w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa jest Harley-Davidson model J z roku 1924. Zaś najmłodszym modelem jest Tour Glide z roku 1976. Każdego roku na terenie Muzeum lokomotyw w Jaworzynie Śląskiej organizowane są zloty miłośników motocykli Harley-Davidson.
Spotkanie pt. Nasza historia, Harley-Davidson jest imprezą, która od lat towarzyszy Super Rally. Jest to impreza organizowana we Wrocławiu.
Na pasjonatów motocykli czeka, aż 12 motocykli Harley, jest to jedna z legendarnych marek motocykli.

Warto także odwiedzić bardzo ciekawe muzeum Motoryzacji, należące do Muzeum Techniki w Warszawie. Kolekcja muzeum ukazuje pojazdy motoryzacyjne powstałe na przełomie XX wieku. Kolekcja motoryzacji ukazuje także, oto takie marki motocykli:

  • motocykl przedwojenny Sokół
  • motocykl SHL
  • Junak M07
  • Skuter Osa M50
  • WFM M06.